O NAS

O blogu
O blogu

Od pewnego czasu wspólnie poszukujemy wskazówek, jak uczynić nasze życie prostszym, efektywniejszym, przyjemniejszym, po prostu dobrym. Jak zwiększyć własny komfort, poczucie równowagi. Jak uzyskać spełnienie w tym, co robimy. Nasze poszukiwania powodują, że jesteśmy coraz bliżej. Bardziej pewni tego, na czym powinna polegać taka zmiana i jak ją przeprowadzić. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że mamy jeszcze dużo do zrobienia, bo sama wiedza nie wystarczy.

Kluczem do sukcesu jest dla nas komunikacja. Z naszych doświadczeń wynika, że kompetencje komunikacyjne są najczęściej dziełem przypadku. Uczymy się ich głównie poprzez naśladowanie zachowań osób dla nas znaczących. Nie zawsze używamy ich w pełni świadomie. Nie zawsze jesteśmy gotowi, by z nich korzystać. A przecież rozwój tych umiejętności (kompetencji) sprzyja czerpaniu radości z obcowania z innymi ludźmi, a przede wszystkim z samym sobą. Umożliwia zdobycie zaufania i nawiązywania trwałych relacji. Pozwala jasno i zdecydowanie wyrażać swoje poglądy i oczekiwania. Ma nieoceniony wpływ na kształtowanie postaw akceptacji i szacunku wobec siebie.

O tym chcemy mówić i dyskutować z Wami. Chcemy zachęcić Was do czerpania pełnej radości z codziennego komunikowania się ze światem. Chcemy pokazać Wam, czym jest dla nas porozumiewanie się, współdziałanie, wymiana myśli, dążenie do zmiany. Chcemy wzbudzić w Was ciekawość i chęć lepszego poznania siebie. To nas kręci, inspiruje, bawi.

O nas
O nas

Poznaliśmy się w okolicznościach, które w żaden sposób nie wskazywały na dalszą znajomość, nie mówiąc już o współpracy. To tak, jakby połączyć delikatne dźwięki harfy z grzmotem młota pneumatycznego.  Teoretycznie jest to możliwe, jednak powstałą w ten sposób kompilację trudno nazwać muzyką. Dzieliło nas wszystko. Podejście do życia, doświadczenie, wiedza, poglądy. Inna hierarchia planów. Inna wrażliwość. Inna paleta marzeń. Początkowo nasze rozmowy były skrajnie oficjalne, drętwe. Banał gonił banał. Nadmierna uprzejmość i skupienie się na sztywnej konwencji zabijały spontaniczność. Przestrzeganie zasad poprawności wyprzedzało naturalną, ludzką chęć poznania się. Nie wytrwaliśmy w tym długo. Z perspektywy czasu uważamy, że wygrała ciekawość, chęć zaprzeczenia ograniczającym schematom. Rozmowy stawały się coraz bardziej otwarte, szczere. Stawialiśmy sobie różne pytania i dążyliśmy do odpowiedzi. Nie zawsze łatwych, nie zawsze „z prądem”.Szybko okazało się, że to, co nas dzieli, możemy wykorzystać jako bazę, która działa na nas rozwijająco, stymulująco. Mówiąc prościej, że możemy nauczyć się od siebie czegoś fajnego. Aktualnie tworzymy duet prawie doskonały. Mamy lepsze i gorsze dni. I choć każde z nas ma własne życie, przyjaciół, znajomych, to spotykamy się tutaj, by mówić o tym, co jest dla nas ważne.

Magda o Mateuszu: Jeśli coś go zainteresuje, oddaje się temu bez reszty. Jest wówczas nieustępliwy i skupiony. Innym razem rozkojarzony, bujający w obłokach. Wtedy irytuje, drażni ale też intryguje. Jest ciekawy świata. Potrafi niebywale zjednywać wokół siebie ludzi.

Mateusz o Magdzie: Hmm…, Magda,  jest niebem, jest piekłem, jest sobą. Z pewnością bardzo interesująca. Niezmiernie wytrwale i skutecznie dąży do wyznaczonych celów. Bardzo nie lubi (i  na mnie krzyczy:P), kiedy nam coś nie wychodzi. Wtedy jest taka słodka…

Pomysł stworzenia bloga powstał głównie z chęci dzielenia się tym, co skupia naszą uwagę. Czasem wydarza się coś takiego, o czym chciałoby się powiedzieć Wszystkim. Przedyskutować, obgadać, pokazać, posłuchać. Nie zawsze mamy taką możliwość. Każdy prowadzi własne życie. Stąd nasz pomysł. Taka przestrzeń wymiany myśli, spostrzeżeń, poglądów, skojarzeń. Pomyślicie, że to żadne nowum w erze facebook’a czy twitter’a. Jednak dla nas liczy się również sposób przedstawienia. Podanie tego wszystkiego w formie ciekawej, atrakcyjnej. Naszym marzeniem jest, aby to, co znajdziecie na naszym blogu zaciekawiło Was, zainspirowało. Pozwoliło na moment zatrzymać się, odpocząć, wrzucić luz. Cieszymy się, że już przyjęliście nas ciepło. Dziękujemy za wsparcie i sympatię.

 Magdalena Gutkowska & Mateusz Olejniczak

Współpraca

Współpraca
Masz jakiś pomysł wspólnej inicjatywy? Napisz do nas. Na pewno się dogadamy i razem stworzymy coś interesującego.
Email: kontakt@okomunikacji.pl